Niezwykle łatwo dzisiaj znaleźć w internecie „fachowe” porady na temat tego, jak w prosty sposób poradzić sobie z plamami na naszej sofie, fotelu czy tapicerowanym krześle. W jednym miejscu proponuje się mieszanki sody oczyszczonej, w innym płyn do naczyń, jeszcze gdzie indziej zwyczajny proszek do prania rozpuszczony w gorącej wodzie. Niestety, jak przekonało się już wielu, większość tych porad zamiast naprawić szkodę, jeszcze bardziej ją pogłębia. A w momencie, gdy zorientujemy się, że za daleko zaszliśmy, nie ma drogi powrotu. Co zrobić, gdy nasze piękne tapicerowane meble zostaną zaplamione? Skorzystaj z naprawdę fachowej pomocy, która w mig ogarnie problem, a Ty znów będziesz mógł się cieszyć pięknem swoich mebli.

Soda, kwasek, itp. Czyli dlaczego warto profesjonalnie podejść do czyszczenia tapicerki

Dożyliśmy czasów, gdzie w sklepach można dostać meble tapicerowane nawet najbardziej ekskluzywnymi i egzotycznymi materiałami. Wszystko to z myślą o wyszukanych gustach klientów. Skórzane sofy, welurowe fotele, aksamitne bądź szenilowe obicia krzeseł. Ile różnych tkanin, tyle sposobów ich czyszczenia. Dlaczego nie warto w tej kwestii samemu brać się za doczyszczanie mebli? Z prostej przyczyny. Tkanina to nie plastik czy ceramika. Łatwo zetrzeć plamę z podłogi, za to zniszczyć tapicerkę meblową można w jednej chwili. Wtarte w obicia sofy plamy z czekolady, czy rozmazane i wsiąknięte w materiał plamy z tłustych potraw, które rozlewają się w jeszcze większe zacieki oraz niefortunne próby wywabienia rozlanego czerwonego wina. To jedne z wielu przypadków, które przydarzają się podczas samodzielnego zapierania tapicerki. W sytuacji krytycznej nie panikuj, zadzwoń do nas, a razem postaramy się jakoś naprawić sytuację.

Skóra, welur, nubuk- dla każdego coś innego

Niektóre materiały tapicerskie przychylnie spojrzą na mechaniczne czyszczenie z pomocą odkurzacza. Inne niestety, niezwykle wrażliwe na detergenty i siłę nie zaakceptują tej samej metody. Nasza ekipa profesjonalistów, która zajmuje się już od wielu lat praniem tapicerki meblowej w rejonach Śląska i Małopolski wie coś na ten temat. Dlatego z ogromną dbałością podchodzi do tematu. Każdy przypadek rozpatrzony zostaje indywidualnie. Z delikatnością podchodzimy do wrażliwych i newralgicznych skórzanych obić i przyglądamy się rodzajom plam na bardziej odpornych na czyszczenie materiałach.

Skuteczność doboru detergentu podczas prania tapicerki meblowej

Niezwykle ważne jest, by dobrać nie tylko odpowiednią metodę, jak również skuteczny i bezpieczny preparat. W swojej pracy używamy detergentów, które nie szkodzą ani ludziom, ani środowisku. Nie jest konieczne opuszczanie pomieszczenia. A dzięki specjalistycznym maszynom potrafimy uporać się z problemem w szybkim czasie, by nie zakłócać pracy innym. Nasze odkurzacze piorące przetestowane w wielu sytuacjach, sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających przypadkach. Nasi specjaliści ocenią, czy możliwe będzie użycie dedykowanych szczotek i zapieranie prespray’em w celu ekstrakcyjnej metody prania odkurzaczem, czy też delikatne ręczne wywabianie plam.

Specjalistyczne biura i domowy salon

Nie straszne nam żadne miejsce i żadna plama. Czasami martwi fakt, że coś zabrudziło się bardzo dawno temu i wydaje się, że nic się już nie da zrobić. W naszej pracy spotykamy się z różnymi przypadkami zarówno świeżych plam, jak i zwyczajnych zabrudzeń spowodowanych kurzem, który wszedł w strukturę materiału oraz starszymi zabrudzeniami. Rozlana przez klienta kawa, tłuste plamy z dziecięcych rączek, lakier do paznokci oraz niezwykle popularne materiały do prac DIY- zrób to sam. Zajmujemy się wieloma przypadkami. Odświeżamy i pierzemy tapicerkę meblową zarówno w prywatnych domach, jak i w większych biurowcach.

Prać czy odświeżać tapicerkę meblową?

Wielu ludzi stawia na sporadyczne pranie swoich tapicerowanych mebli. Inni wolą cyklicznie je odświeżać, by zachować pierwotny wygląd. Po co w ogóle z tak ogromną starannością podchodzić do tematu? Czystość mebli ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o warunki życia. O wiele łatwiej i bezpieczniej funkcjonować w czystym niż zaplamionym pomieszczeniu. To przede wszystkim dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie klientów. Każdy zauważy, siadając na firmowej sofie, że posiada ona nieładnie wyglądające plamy. To psuje wizerunek zarówno firmy, jak i mieszkańców domu. W większości przypadków prócz brzydkiego wyglądu mamy do czynienia z nieprzyjemnym zapachem, jaki unosi się z wnikniętych w materiał plam. O ile łatwiej przyjąć gości w otoczeniu pozbawionych plam czy zwierzęcego włosia mebli. Na doczyszczonej sofie spokojne możemy ułożyć dziecko bez obawy zamieszkujących materiał bakterii. A każdy klient doceni fakt pięknie pachnącej czystością tapicerki meblowej.

Meble to nie tylko funkcjonalność, ale również dbałość o wygląd aranżacji wnętrza. Nie pozwól, by plamy zepsuły atrakcyjny wygląd Twojego salonu czy biura.