Wiosenne porządki to pojęcie, które funkcjonuje w słowniku chyba każdego z nas, wywołując skrajne emocje od przerażenia, zniechęcenia poprzez euforię i chęć do działania. Dlaczego wiosenne porządki są tak ważne? I czy warto poświęcać im aż tyle uwagi?

Wraz z nadejściem wiosny coraz intensywniej rozmyślamy nad „opanowaniem” chaosu w naszej przestrzeni. Tak, jak przyroda budzi się do życia, tak my zaczynamy pracować na zwiększonych obrotach, czując przypływ energii. Restartujemy nasz organizm przed wiosennym sezonem i tak samo otaczająca nas przestrzeń potrzebuje, by zadbać o nią bardziej i przygotować ją na przyjście cieplejszych, pełnych słońca dni.

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!

Żeby zrozumieć sens wiosennego sprzątania, warto zastanowić się, czym właściwie ono jest. Sezon wiosenny, który następuje po zimowej porze roku jest chyba jedną z największych zmian, jeśli chodzi o kalendarz. To właśnie w tym momencie z zimowego stanu rozleniwienia i senności przechodzimy zwrot o 180 stopni, czując przypływ energii, który ma nas przygotować do długich wiosenno – letnich dni.

Przegnać zimową aurę

Po zimie wszystko wymaga intensywniejszego oglądu. Zimowy brud w postaci sadzy z kominów, osadów z kwaśnych deszczy czy soli z chodników zdążył na dobre przylgnąć wieloma warstwami do powierzchni i jest niezwykle trudny do usunięcia. Wiosną, latem i jesienią, gdy na zewnątrz panują dogodne warunki, systematyczne czyszczenie pozwala na bieżące usuwanie gromadzącego się brudu. Natomiast podczas mroźnych zimowych dni nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie posprzątać zabrudzonych powierzchni. Co za tym idzie, pozostawiony, nie do końca uprzątnięty brud potrafi głęboko wniknąć w strukturę i spowodować ciężkie do usunięcia plamy, rdzawe zacieki i inne przykre niespodzianki.

Dobry plan – efektowne sprzątanie

Porządki wiosenne wymagają dobrej strategii, opracowania planu, który w kilku krokach pomoże uporać się brudem. Warto podejść do tego wieloetapowo, rozkładając pracę na kilka dni. I nie zniechęcać się brakami widocznych efektów po jednym dniu sprzątania, a raczej na spokojnie wykonywać kolejne kroki, by osiągnąć sukces końcowy w postaci przejrzystych okien, pachnącej czystością szafy czy lśniących płytek łazienkowych.

Wielkie sprzątanie zostaw fachowcom

Są miejsca, które z łatwością posprzątamy sami. Natomiast w przypadku pomieszczeń wielkogabarytowych, strategicznie trudnych do ogarnięcia, lepiej zatrudnić fachowców, którzy pomogą stworzyć plan i doprowadzą budynek do stanu czystości budzącej zachwyt nie tylko właściciela, ale też przede wszystkim klienta. Wielkie przeszklone powierzchnie i witryny sklepowe, trudne do czyszczenia zadeptane podłogi, czy zaplamioną tapicerkę lepiej zostawić fachowcom.

W większości przypadków specjalistyczna firma sprzątająca daje sobie radę z uporczywym brudem. Czasami jest ona niezbędna w miejscach trudno dostępnych, a przede wszystkim czasochłonnych. Specjalistyczne środki i maszyny w mig poradzą sobie z brudem, pozostawiając powierzchnie czyste i zabezpieczone przed wnikaniem kolejnych zanieczyszczeń.

Dlatego jeżeli marzy ci się wielkie otwarcie sezonu wiosennego w klimacie nie pozostawiającej wątpliwości higienicznej czystości, umów się z nami na wielkie sprzątanie. Perfect Clean zrobi za Ciebie resztę!

Chciałbyś sam przystąpić do działania, ale nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj nasze porady w artykule „Wiosenne porządki – jak dobrze sobie z nimi poradzić?”.